aquabike

Zapraszamy Państwa na innowacyjny i indywidualny trening na rowerze wodnym SPA BIKE TONIC.

To nowoczesna forma treningu w środowisku wodnym, która niesie wachlarz korzyści w zależności od potrzeb naszych gości. Indywidualnie dobrane treningi mogą wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej i wysmuklić ciało, zwalczyć cellulit i obrzęki, wspomóc rehabilitację lub poprawić kondycję fizyczną, samopoczucie i wydolność organizmu.


Uzupełnieniem są funkcje koloroterapii i hydromasażu, a podczas jazdy rowerem na wyświetlaczu LCD możemy odczytywać najważniejsze parametry treningu takie jak: przebyty dystans, ilość obrotów na minutę, ilość spalonych kalorii, itp. Pozycja treningu jest siedząca z możliwością regulacji wysokości siodełka i pedałów. Nasze wanny SPA z Aqua bike mają tą zaletę, że dysponują programami z zestawem ćwiczeń o różnym obciążeniu. Użytkownik sam dokonuje wyboru w zależności od stopnia zaawansowania. Dodatkowo zawiera dysze do hydromasażu ukierunkowane na dolne części ciała. Hydromasaż pobudza, krążenie krwi a drenaż limfatyczny jest dodatkowo aktywowany po przez strumienie wody. Masaż sprzyja usuwaniu toksyn i pomaga organizmowi wyeliminować nadmiar wody odpowiedzialny za obrzęk i cellulit. Podczas jazdy na rowerze spalane są kalorie, a jednocześnie w tym samym czasie dysze wodne hydromasażu masują dolne partie ciała. Oprócz kształtowania sylwetki, trening na rowerze wodnym zwiększa wydolność układu krążenia i przywraca prawidłową masę mięśni.


W naszym obiekcie macie Państwo możliwość wykonania indywidualnego treningu w bardzo komfortowych i intymnych warunkach. Nasze rowery umieszczone są w trzech osobnych kabinach, co pozwala na spokojne i bezstresowe wykonanie treningu. Nasz przeszkolony personel dobierze dla Ciebie odpowiedni program treningowy, zadba o Twoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. W Solanice czekają do dyspozycji szatnie z prysznicami i indywidualnymi szafkami. Nasze kabiny wyposażone są w ekrany z dostępem do proponowanych zestawów treningowych lub innych kanałów internetowych. Nie lubisz ćwiczyć samotnie? Nasze kabiny są wyposażone w specjalne okna, które otwierają się na życzenie klienta. Możesz więc mieć stały kontakt ze swoimi towarzyszami, łącząc trening ze spotkaniem towarzyskim.


Wanna ze stacjonarnym rowerem wodnym aquabike ma ponad 30 dysz hydromasażu ukierunkowane na dolne części ciała. Hydromasaż pobudza, krążenie krwi a drenaż limfatyczny jest dodatkowo aktywowany po przez strumienie wody. Masaż sprzyja usuwaniu toksyn i pomaga organizmowi wyeliminować nadmiar wody odpowiedzialny za obrzęk i cellulit.

Podczas jazdy na rowerze spalane są kalorie, a jednocześnie w tym samym czasie dysze wodne hydromasażu masują dolne partie ciała. Oprócz kształtowania sylwetki, trening na rowerze aquabike zwiększa wydolność układu krążenia i przywraca prawidłową masę mięśni.


Nie lubisz ćwiczyć samotnie?

Nasze kabiny są wyposażone w specjalne okna, które otwierają się na życzenie klienta. Możesz więc mieć stały kontakt ze swoimi towarzyszami, łącząc trening ze spotkaniem towarzyskim.

Opis sesji

Sama sesja ćwiczeń trwa około 35 min (5 minut rozgrzewka na sali + 30 minut aquabike) W przypadku pierwszej sesji – plus 15 minut na konsultację Należy doliczyć krótki prysznic i czas przebrania się, a później ubrania. Pamiętaj, że w naszej łazience masz do dyspozycji suszarkę i komfortowe warunki, aby po sesji swobodnie przygotować się do wyjścia..


Opis urządzenia

TONIC™ V2 firmy Dynamika® to urządzenie umożliwiające jazdę na rowerze w wodzie. Odpowiednio przygotowana technologia wanny dodatkowo jest wyposażona w zestaw dysz hydromasażu jak również dodatkowe funkcje ułatwiające realizacje treningu wytrzymałościowego aquacycling. Nowatorska technologia przynosi znacznie efektywniejsze wyniki w zakresie kształtowania kondycji i sylwetki ciała. Nasze urządzenie jest całkowicie produkowane we Francji przez firmę Dynamika, pionier i lider na rynku we wszystkich typach urządzeń do ćwiczeń aquabiking. Indywidualne kolarstwo wodne, jest jedną z najnowszych innowacji wellness & SPA pochodzący z Europy.Bezpieczeństwo

Mimo niskiego obciążenia ćwiczeniami aerobowymi na rowerach typu aqua bike w kabinie przed rozpoczęciem tego lub innego programu aqua fitness, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia o predyspozycjach organizmu do ćwiczeń.
Aqua bike wymaga konsultacji z lekarzem w przypadku:
  • wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca
  • gdy od czasu do czasu odczuwamy ból w klatce piersiowej podczas znacznego wysiłku
  • gdy mamy do czynienia ze znaczna otyłością
  • problemy ze stawami kostnymi
  • w przypadku wystąpienia omdlenia, zawrotów głowy, duszności spowodowanych aktywnością fizyczną - program ćwiczeń powinien być przerwany natychmiast wstrzymany.